Dziecko i pies duet idealny

Dwa lata temu, kiedy to nie śniło się nam jeszcze, że będziemy kiedyś rodzicami zaadoptowaliśmy psa ze schroniska. Nasz wybór padł na dużego psa kundla, który bardzo przypomina dalmatyńczyka. Po roku bycia we trójkę okazało się, że jestem w ciąży no i się zaczęło. Musiałam odpowiadać na setki tych samych pytań: -Jak to będzie taki duży pies i niemowlak?

Gdy miałam już dość i zadawano mi pytnie: -Co zrobicie jak pies nie nie zaakceptuje dziecka?

Odpowiadałam: -oddamy dziecko do adopcji!!!

Ale nie trzeba nikogo do adopcji oddawać ani psa (którego nie oddamy nigdy) ani oczywiście dziecka.

Pewien poranny program śniadaniowy przyszedł nam, wtedy z pomocą. O to, co zrobiliśmy krok po kroku tak jak mówili w tym programie abyśmy my mogli tworzyć wesołą rodzinek 3+pies.

Cała ciąże nasz pies „wiedział”, że fasolka w brzuchu mym rośnie. Jego porrannym rytuałem było wkładanie nosa w mój pępek i lizanie mnie po brzuchu co było sprawdzaniem czy wszystko jest ok.   Na spacerach przestał dopuszczać inne psy do nas na odległość mniejsza niż 3 metry. Kiedy już przyszedł termin porodu i mała wyszła na świat Bartek ze szpitala przynosił mu posikane pieluchy, żeby ten mógł zapoznać sie z zapachem dziecka. Z pieluchami tymi mógł robić co chce gryźć, bawić się itp. Kiedy wychodziłyśmy już ze szpitala mój partner wziął psa na spacer i, wtedy dopiero my weszłyśmy do pustego mieszkania. Kiedy wrócili dla psa był to znak że dziecko go wita w jego domu, czyli też jest jego panem. Oczywiście na początku obawialiśmy, się co to będzie. Kiedy mala leżała w leżaczku na podłodze najpierw obwąchiwał ją z daleka ( myślę że też się jej bał) potem coraz bliżej, nastepnie podchodził i wąchał nóżki, rączki itp. Teraz jest podobnie jak w ciąży przychodzi liźnie ją po stopie, uchu zaznaczy tak ty jesteś też moja.

Czekamy teraz, kiedy mała zacznie raczkować i znajdziemy ich obydwoje śpiących w jego posłaniu.:)

Poniżej udostępniam link do artykułu na blogu dla ojców ( polecam wszystkim tatusiom)

pt. Dziecko i pies – 10 zasad bezpiecznego współżycia w domu: 
http://tatapad.pl/rodzina-dom-remont/dziecko-i-pies/

One thought on “Dziecko i pies duet idealny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *